Bilim adamları yaşlanmayı yavaşlatan yeni meyve buldu

Çinli bilim adamları, arhat isimli bir meyvenin yaşlanma sürecini yavaşlattığını buldular. Dünya çapında, bu meyve Buda meyvesi olarakta bilinir. Güney Çin ve Tayland da yetişen çok yıllık bir bitkidir.

Uzmanların araştırmalarına göre , yıl boyunca kullanımı yaşlanma sürecini önemli ölçüde yavaşlatıyor. Mesele şu ki, bu meyve hematopoetik kök hücrelerin çalışmasını arttırır. Bunlar vücudumuzun kan hücrelerinin öncüleridir ve ne kadar fazla olursa hasarlı dokular o kadar hızlı yenilenir.

Diğer faydalı özellikleri:

  • Sindirim sistemi için . Arhat, midedeki ve bağırsaklardaki tüm süreçleri hızlandırır, gelen yiyeceğin emilimini artırır.
  • Meyve tonik olarak kullanılır  ve bu sayede ağır cerrahi müdahalelerden kurtulan insanlar çok daha hızlı iyileşebilir.
  • Bir immünostimülatör ajan olarak kullanılabilir . Bilim adamlarına göre bu meyve bağışıklık sistemimizi düzenleyerek hastalıklara karşı büyük ölçüde vücudumuzu korumaktadır.
  • Meyve balgam söktürücü olarak kullanılır – öksürükle daha hızlı başa çıkmaya yardımcı olur, sıvının vücuttan birikmesine ve uzaklaştırılmasına katkıda bulunur.
  • Karaciğer ve akciğerlerin çalışmalarına olumlu etkisi vardır . Örneğin, kötü alışkanlıkları olanlar için – sigara içmek ve alkol almak – diyetine dahil edilmesi önerilir.