Google yeni akıllı telefon modeli Pixel’i tanıttı

Amerikan Google şirketi yeni amiral gemisi akıllı telefon Pixel 4’ü New York’ta bir sunumda tanıttı. Canlı etkinlik YouTube’da yayınlandı.

Sunumda, geliştirilmiş sensörün takılı olduğu kameranın yeni telefonda değiştirildiğini söylediler. Bu sayede, yeni model gece modundaki yıldızları bile fotoğraflayabiliyor. Telefonun arkasında iki kamera var. Pek çok kişi kameranın kare modülünün yeni Pixel’in doğrudan rakibine (Apple’ın iPhone’u) takılana benzer olduğunu belirtti.

Ayrıca, yeni cihazda hareket kontrolü işlevi özelliği yer almakta. Örneğin, o anda çalmakta olan şarkıyı değiştirmek için, kullanıcının sadece ekranın önüne el sallaması gerekir. Aynı hareket, arama sırasında sesi kapatır.

Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni akıllı telefonun maliyeti açıklandı. Standart 5,7 inçlik model 799 dolara ve büyük ekranlı (6.3 inçlik) sürüm 899 dolara mal olacak. Piksel 4, siyah, beyaz ve turuncu renklerde mevcut olacak.

Sunumda ayrıca yeni Pixel Buds kablosuz kulaklık modeli de tanıtıldı. Yenilik, kullanıcının çevresinde ne kadar gürültü olduğuna bağlı olarak ses seviyesini otomatik olarak artıran veya azaltan bir adaptif ses ayarlama işlevi aldı. Ayrıca, telefonla olan kablosuz bağlantı da geliştirildi –