Tasarım Harikası DJI Mavic Mini

DJI’nin en yeni dronu Mavic Mini , şirketin bugüne kadar ürettiği en küçük ve en hafif drone.

Mavic Mini çarşamba sabahı açıklandı ve şimdi ön sipariş için hazır ve 11 Kasım’da kargoya verilebilecek. Bu drone uzaktan kumanda, bir batarya ve bir dizi ilave pervaneyle birlikte 399 dolara satışa sunulacak veya DJI’nin  pervaneli koruma, üç batarya, bir batarya şarj merkezi içeren bir taşıma çantası, bir kontrol cihazı ve üç set ilave pervane ile birlikte 499 dolara satışa sunulacak.

Mavic Mini ayrıca, yaratıcı çekim modları ve kalkış yerine otomatik olarak geri dönme yeteneği gibi DJI’nin diğer uçakları ile birçok yazılım özelliğini paylaşıyor.

Mavic Mini, hafif tasarımı nedeniyle batarya ömrünü ve aktif kullanım süresini de artırmayı başarmış.

Uçağın kamerası saniyede 30 kare hızında 2,7K çekim, saniyede 60 kare hızında 1080p çekim ve 12 megapiksel fotoğraf çekebilen 1 / 2,3 inçlik bir sensör kullanıyor.Kamera düşük rüzgar koşullarında süper düzgün görüntü oluşturmaya yardımcı olacak üç eksenli bir gimbal ile dengelenmiş.

Mavic Mini, DJI’nin diğer dronlarından daha az sensöre sahip; Yere bakan sensörler, düşük uçan ve yumuşak inişlerde sorun olmayabilir ama duvar.ağaç gibi zeminlere indirirken dikkatli olmak gerekli.